Strona główna


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/okszamosc/ftp/templates/dd_movie_83/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

IMG 20220927 WA0004

W dniach 16-21 września w Kielcach odbyła się 9 edycja CORE Polska, czyli akademii sędziowskiej dla najzdolniejszych młodych arbitrów z całego kraju. Uczestniczy w nim po jednym przedstawicielu każdego województwa, a LZPN reprezentował Hubert Chmura z OKS Zamość.

W trakcie zgrupowania dużą wagę przykładano do analizy meczów. Na miejscu tradycyjnie odbyło się losowanie spotkań, które mieli rozstrzygać uczestnicy. Hubert trafił na spotkanie III ligi gr.3 TS Gwarek Tarnowskie Góry – GKS Pniówek '74 Pawłowice podczas którego pełnił rolę sędziego technicznego, a następnego dnia jako sędzia był liderem zespołu delegowanego na mecz IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy drużynami GKS Góral Górno- MKS Neptun Końskie. Łącznie podczas weekendu zaproszeni na CORE poprowadzili 8 meczów, z których nagrania były następnie dogłębnie analizowane podczas warsztatów.

Dodatkowo uczestnicy poddani byli szeregowi sprawdzianów – pisano test ze znajomości przepisów po polsku i po angielsku, weryfikowano formę fizyczną podczas sprintów i testu yo-yo. Przeprowadzono także badania poziomu tkanki tłuszczowej, percepcji oraz test rozciągania. Na zgrupowaniu pojawił się także Damian Sylwestrzak, który na boisku przeprowadził trening techniczno-taktyczny. Tradycją zgrupowania jest to, że pracy sędziów i instruktorów przygląda się sam Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN- Pan Tomasz Mikulski, który podzielił się z uczestnikami wieloma cennymi wskazówkami i uwagami.

CORE składa się z dwóch sesji – jesiennej i wiosennej. Po przerwie zimowej grupa znów spotka się ze szkoleniowcami: Marcinem Szulcem, Piotrem Tenczyńskim, Jackiem Walczyńskim, Julianem Paskiem oraz Grzegorzem Krzoskiem, by pracować nad sędziowskim rozwojem i walczyć o awanse na wyższy szczebel.

IMG 20220927 WA0000

 

IMG 20220927 WA0003