Strona główna


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/okszamosc/ftp/templates/dd_movie_83/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

received 580250059964423

W ubiegłym tygodniu w Puławach odbywał się kolejna edycja „lubelskiego” CORE, czyli projektu skierowanego do młodych, perspektywicznych arbitrów z naszego województwa. Podczas dwudniowych warsztatów sędziowie mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniach teoretycznych prowadzonych przez wykładowców z Centralnej Komisji Szkoleniowej PZPZN oraz trenować pod okiem Grzegorza Krzoska - współpracującego z FIFA specjalisty od przygotowania fizycznego arbitrów. Ponadto dwunastka szczęśliwców poprowadziła trzy mecze czwartej ligi, które następnie zostały poddane przez instruktorów wnikliwej analizie.

W Puławach nie mogło zabraknąć zamojskich arbitrów młodego pokolenia. Możliwość doskonalenia swoich umiejętności mieli Bartosz Barda, Hubert Chmura, Przemysław Kasztelan, Bernard Kostrubiec, Mikołaj Łaba, Kacper Pańko, Adrian Podolak. Warto dodać, że Hubert Chmura wylosował do prowadzenia mecz Górnika II Łęczna z Granitem Bychawa. Benek Kostrubiec oraz Bartek Barda znaleźli się w zespole sędziowskim na mecz Powiślaka Końskowola z Gromem Różaniec odpowiednio w roli sędziego asystenta oraz sędziego technicznego. Natomiast w meczu Lewartu Lubartów z Kłosem Chełm możliwość występu jako sędzia asystent otrzymał Mikołaj Łaba, zaś w funkcja „technika” przypadał Przemkowi Kasztelanowi.

Jak powiedzieli sami zainteresowani wyjazd był udany pod każdym względem a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentowało w przyszłości.